Motie ‘verkenning grond voor woco’s’ aangenomen

Wooncoöperaties hebben in de praktijk vaak moeilijk toegang tot grond, constateerden Ani Zalinyan (GroenLinksPvdA) en Sandra Beckerman (SP). Daarom dienden ze donderdag 15 januari een motie in: “verkennen hoe de rijksgrondfaciliteit wooncoöperaties kan ondersteunen bij de risicodeling van grondaankopen.”

Dat is een hele mondvol, maar het komt hierop neer. Wooncoöperaties dragen bij aan betaalbaar wonen. Zalinyan en Beckerman vinden dus dat wooncoöperaties toegang moeten hebben tot ‘rijksinstrumenten’ om ze ‘een reële positie in de woningbouwopgave’ te geven. In Cooplinks woorden: grond is schaars en duur, hoe zorg je er nou voor dat wooncoöperaties ook grond kunnen bemachtigen?

Zalinyan en Beckerman vragen de regering om te verkennen hoe de rijksgrondfaciliteit wooncoöperaties kan ondersteunen bij de risicodeling van grondaankopen. Ze vragen de regering ook om wooncoöperaties te betrekken bij een op te richten grondbank. Voor de zomer horen ze graag meer van de regering.

Dinsdag 19 januari werd over deze motie gestemd, en ja: de motie is aangenomen. De regering gaat de mogelijkheden verkennen. We kijken uit naar het resultaat!